Wszystko zaczęło się w 1978 roku. Jako odskocznia od ciężkiej i żmudnej pracy hutnika założyłem wtedy swoje pierwsze akwarium. Było skromne, mieściło się w pięciolitrowym słoiku. Od tego momentu zaczęła się moja pasja. Po dziesięciu latach intensywnej i przynoszącej wiele radości pracy, w 1987 roku założyłem oddział w Głogowie Polskiego Związku Akwarystów. Pod szyldem związku zacząłem organizować wystawy i konkursy akwarystyczne. Już we wrześniu 1989 roku, po sukcesach wcześniejszych wystaw o zasięgu ogólnopolskim, odbyła się pierwsza organizowana przeze mnie wystawa międzynarodowa. Rozpocząłem wtedy na długie lata współpracę z akwarystami z Niemiec, Francji i Holandii.
W latach '90 zajmowałem się głównie tworzeniem akwariów na zamówienie w instytucjach społecznych czy miejscach użyteczności publicznej (moje akwaria zdobią m. in. firmy na terenie KGHM w Głogowie). Moja praca dawała mi bardzo dużo przyjemności, lecz ciągle traktowałem ją jako hobby. Duża ilość własnych projektów pozwoliła mi zdobyć ogromne doświadczenie przy wykorzystaniu nowych technologii do sterowania akwarium i jego pielęgnacji.
W 2000 roku wiedziony tęsknotą za pięknem natury, której dookoła nas jest niestety coraz mniej, zbudowałem akwarium połączone z paludarium (połączenie takie stanowi pełen przekrój świata roślinnego, od roślin wodnych po epifity), które nazwałem po prostu Moja Dżungla. W 2002 Moja Dżungla uzyskała tytuł Okaz Roku nadany przez miesięcznik "Kwietnik".

W 2004 roku brałem aktywny udział w konferencji akwarystycznej prowadzonej przez międzynarodową organizację Aquatic Gardener Asociaton w Waszyngtonie w USA. Równolegle do konferencji odbywał się konkurs, w którym Moja Dżungla zdobyła wyróżnienie.

Na zdjęciu z Panem Takashi Amano, światowej sławy akwarystą


Po powrocie z USA chęć współpracy wyraziła sieć ITM Polska (sklepy Inter i BricoMarche). Aby umożliwić taką współpracę do życia powołana została firma Aquakris. Wykorzystując ponad ćwierć wieku moich doświadczeń projektujemy i urządzamy akwaria oraz handlowe stoiska akwarystyczne, prowadzimy też szkolenia w zakresie projektowania, utrzymania akwariów i oczek wodnych oraz hodowli ryb.

Wszystkie projekty powstają na bazie własnych roślin i podłoży.