Galeria "U Mariana" to projekt dla uczczenia 100-lecia istnienia ruchu akwarystycznego w Polsce.
Pomnik gospodarstwa wiejskiego wieku XIX.Nowy Dwór to malownicza, mała wieś, otoczona lasami z licznymi rezerwatami przyrody. Na skraju wioski, przy drodze krajowej nr 12 stoi od ponad 100 lat duże gospodarstwo w kompleksowej zabudowie (3 budynki).Na murach widnieją utrwalone przed wiekiem daty i inicjały zapomnianych już dziś budowniczych mojego "kamiennego kręgu".

Od wielu, wielu lat marzyłem o własnej galerii, lecz bezskutecznie. Nagle, dzięki zainteresowaniu się Fundacji "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" moim "ranczem", oraz moimi skromnymi osiągnięciami na "grzbiecie konika akwarystyki", nocne marzenia i sny mają szansę ziścić się na jawie. Dla mnie to wielka radość, nowe plany i cele do realizacji.
350 m. kw. w ciekawej zabudowie architektury wieku XIX, przeznaczonych zostanie na "stajnie konika akwarystyki".
Projekt obejmuje:
1. Izba pamięci ciężkiej pracy dawnych mieszkańców.
2. Galeria: Akwaria, Palludaria, Rośliny od invitro do postaci macierzystej.
3. Warsztaty (akwaria naturalne).
4. Sala wykładowa.
To wszystko, aby dostarczyć Państwu wielu nowych wrażeń, oraz stworzyć możliwość zaopatrzenia się we wszystko, co niezbędne do stworzenia ogrodu wodnego, łącznie z pomocą przy projektowaniu i aranżacji czystych biologicznie zbiorników.

Projekt jest dwuetapowy:
* Pierwszy etap to przygotowanie małej galerii niezbędnej przy zajęciach w szkołach. Ta realizacja niedługo zostanie ukończona.
* Drugi etap to galeria duża. Aktualnie trwa przygotowywanie projektów.
Mój plan jest ambitny, ale i wymagający ogromnego nakładu pracy i finansów przy remoncie, adaptacji i wyposażeniu budynków.

Jeżeli nie jest Ci obcy los polskiej akwarystyki, los historycznych zabudowań, a jesteś w stanie wesprzeć projekt "Galeria u Mariana", z wielką radością przyjmę każdą propozycję.

Zapraszam :)